Partnerství


SPOŁECZNA AKADEMIA NAUK/SAN (POLSKO)

Spoleczna Akademia Nauk (SAN) v Lodži je jednou z nejstarších a největších soukromých univerzit v Polsku. V roce 2016 uplynulo 25 let od jejího založení. SAN je celostátní univerzita. SAN realizuje studium prvního a druhého cyklu, doktorandské semináře, postgraduální studium a studium MBA. Její nabídka zahrnuje více než 20 různých oblastí. Jednou z výhod univerzity je úzká spolupráce s Univerzitou Clark (USA), díky níž mohou studenti získat – současně s polským – i americký diplom.
Hlavní univerzitní kampusy se nacházejí ve Varšavě, Lodži, Krakově a Londýně. SAN má dlouholeté zkušenosti se zaváděním a řízením projektů spolufinancovaných Evropskou unií. Je zakladatelem Střediska pro vzdělávání dospělých, které nabízí školení a kurzy určené lidem, kteří se chtějí účastnit procesu celoživotního učení.
Město: Lodz
Země: Polsko
E-mail: dwz@san.edu.pl
Web: www.san.edu.pl
Kontaktní osoba: Joanna Szczecińska
E-mail: jszczecinska@spoleczna.pl

 


LEBENSHILFE (RAKOUSKO)

Lebenshilfen Soziale Dienste GmbH je nezisková organizace, která podporuje osoby se zdravotním postižením podle principu „Žít jako všichni ostatní“. Jejím cílem je poskytovat lidem se zdravotním postižením příležitost vzít život do svých rukou a vybudovat si naplňující život ve společnosti. Lebenshilfe proto nabízí různé služby pro osoby se zdravotním postižením a jejich rodiny, např. : intervenci v raném dětství, pomoc školám a mateřským školám, podporu rodiny (odlehčovací služby), bydlení (dlouhodobé nebo krátkodobé, integrované v komunitě, domy pro starší osoby se zdravotním postižením), a další služby a aktivity (workshopy, spoluráce se zaměstnavateli zdravotně postižených, školkami, podporu v odborném vzdělávání, …), poradenství a poradenská centra.
V současné době využívá služby Lebenshilfe asi 1200 zdravotně postižených osob a jejich rodin, o které se stará přibližně 800 zaměstnanců a 100 dobrovolníků. Lebenshilfe má více než 50 let zkušeností s prací s lidmi se zdravotním postižením a jejich rodinami. Navíc je odborníkem na inkluzivní vzdělávání dospělých, koncepci učebních osnov a příruček a má rozsáhlé znalosti v oblasti evropské spolupráce a networkingu.
Město: Graz
Země: Rakousko
E-mail: office@lebenshilfen-sd.at
Web: www.lebenshilfen-sd.at
Kontaktní osoba: Karin Kicker-Frisinghelli
E-mail: karin.kicker-frisinghelli@lebenshilfen-sd.at

 


EDUcentrum (CZ)

EDUcentrum je nezisková organizace, jejímž posláním je podporovat inovativní formy a metody vzdělávání a profesního uplatnění založené na spolupráci napříč sektory. V našem týmu jsou zkušení projektoví manažeři a experti v oblasti vzdělávání a výzkumu. Spojuje nás snaha o změnu tradičního úhlu pohledu na vzdělávání a trh práce.
Město: Dobřichovice/Prague (branch)
Země: Česká republika
Web: http://www.educentrum.eu/
email: info@educentrum.eu
Kontaktní osoba: Zdeňka Havrlíková
E-mail: zdenka.havrlikova@educentrum.eu


KALAMATA SECOND CHANCE SCHOOL (Řecko)

Kalamata Second Chance School je veřejná škola pro dospělé, která trvá dva akademické roky. Po jejím absolvování obdrží účastníci Osvědčení rovnocenné středoškolskému diplomu. Jedná se o evropský program v rámci boje proti sociálnímu vyloučení. Jeho cílem je nabídnout dospělým příležitost znovu vstoupit do systému vzdělávání a odborné přípravy, vytvořit si pozitivní postoj k učení, získat základní znalosti a dovednosti, rozvinout svoji osobnost a snáze uspět na trhu práce.
Město: Kalamata
země: Řecko
Email:
Web: http://sde-kalam.mes.sch.gr/

 


Youth and Lifelong Learning Foundation je nezisková veřejně prospěšná instituce, nad kterou dohlíží řecké ministerstvo školství, vědy a výzkumu a náboženských záležitostí. Zároveň působí jako poskytovatel a dodavatel projektů a programů, které ministerstvo nadaci přiděluje. Jejím úkolem je realizovat programy/projekty celoživotního učení, mládežnické programy/projekty, podporovat mládež v inovacích, jejich mobilitu, kariérní přechody a růst a řídit všechny oblasti týkající se služeb péče o studenty, stravovacích zařízení a ubytovacích zařízení (sociální podpora vzdělávání).
Město: Atény
Country: Řecko
Web: https://www.inedivim.gr/en

 


BRIDGING TO THE FUTURE (Velká Británie)

Bridging to the Future (BTF, Velká Británie)
Naším posláním je ekonomická nezávislost prostřednictvím podnikání a vzdělávání. Vyvíjíme a realizujeme vzdělávací programy pro jednotlivce, aby se stali podnikateli. Domníváme se, že je to klíčem k jejich ekonomické nezávislosti. Každý v BTF je zkušený podnikatel nebo sociální podnikatel. Proto využíváme naše zkušenosti a výzkum v celé řadě programů, které zahrnují: Leadership & QEAS (kvalita, zkušenosti, postoje a dovednosti); Start-up; Růst podnikání; Angličtina pro podnikatele.
Věříme, že ekonomické nezávislosti bude dosaženo tím, že podnikání bude fungovat lépe a pro více lidí.
Město: Birmingham
země: UNITED KINGDOM
Email: info@bttf.org.uk
Web: http://www.bridgingtothefuture.co.uk/

 


LATERNA MAGICA Maďarsko)

Laterna Magica byla založena za účelem vytváření náročných a jedinečných kulturních a vzdělávacích projektů v Maďarsku i v zahraničí. Pomáháme kulturním a vzdělávacím institucím, aby dosáhly svých cílů efektivněji a úsporněji. Poskytujeme kompletní služby zahrnující psaní žádosti, organizaci, implementaci, PR a šíření výsledků projektů.
Máme širokou škálu kontaktů v maďarských vzdělávacích a profesních organizacích. Naši odborníci mají více než 15 let zkušeností v oblasti vzdělávání (tvorba učebních osnov, pedagogické poradenství a administrace veřejného vzdělávání). Rádi se připojujeme k jakékoli iniciativě, jejímž záměrem je šířit společné dědictví svěžím a kreativním způsobem.
Město: Budapešť
Země: Hungary
Kontaktní osoba: Biro Daniel
Email: info@laterna.hu
Web: http://www.laterna.hu/